Tulkošanas birojs
Tatjana Judina un partneri

Tulkojumi ar apliecinājumu

Tulkojums ar apliecinājumu ir nepieciešams, piemēram, ja tas jāiesniedz citas valsts iestādē vai no oriģināla atšķirīgā valodā. Vai, pretēji, ja Latvijā jāiesniedz dokuments, kas ir izdots citā valstī.

Fiziskām personām apliecināti tulkojumi var būt nepieciešami, piemēram, pārvācoties dzīvot uz citu valsti, dodoties ceļojumā vai komandējumā. Šādā gadījumā var nākties tulkot personu apliecinošus dokumentus, pilnvaras, atestātus, apliecības, civilstāvokļa aktus u. c.

Juridiskām personām var būt nepieciešams apliecināt juridisku dokumentu tulkojumus – statūtus, līgumus, pilnvaras utt.

Tulkojumi ar notariālu apliecinājumu

Tulkojumam ar notariāli apliecinātu tulka parakstu ir juridiskais spēks, tāpat kā dokumenta oriģinālam vai tā apliecinātai kopijai.

Tulkojumi ar tulka apliecinājumu

Tulkojums tiek apliecināts ar tulka parakstu un tulkošanas biroja zīmogu, ja notariāls apliecinājums nav nepieciešams vai nav iespējams.

Tulkojumi ar zvērināta tulka apliecinājumu

Apliecināt tulkojumu ar zvērināta tulka parakstu Latvijā principā nav iespējams, jo pretēji plaši izplatītajam uzskatam Latvijā zvērinātu tulku institūts šobrīd nepastāv. Šāda pakalpojuma piedāvāšana būtībā ir uzskatāma par klientu maldināšanu.

Apliecināta tulkojuma izpildes laiks

Pasūtījuma izpildes laiks ir atkarīgs no dokumenta apjoma un veida, tulkojuma valodu pāra un notāra pieņemšanas laikiem, parasti tas aizņem no dažām stundām līdz vairākām darba dienām. Mēs labprāt palīdzēsim klientam un veiksim tulkojumu pēc iespējas ātrāk.

Apliecināta tulkojuma cena

Cena par tulkojumu ar apliecinājumu ir atkarīga no vairākiem faktoriem, kas ir minēti sadaļā “Tulkojuma izmaksas“.